Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

akty notarialne a kredyt hipoteczny :/

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agaaaa83

PostWysłany: Sob Mar 29, 2014 9:08 pm    Temat postu: akty notarialne a kredyt hipoteczny :/ Odpowiedz z cytatem

Wiem, że temat był juz poruszany ale interesuje mnie sprawa aktór notarialnych bloków przy Gromskiego. Czy Ci co brali hipotekę otrzymali już takie akty, bo wiem że był z tym problem. Jestem na etapie kupna mieszkania w budującym się bloku nr 5 i zastanawia mnie jak długo spóldzielnia będzie zwodzić za nos i odwlekać oddanie aktów a ja będę płacić większą ratę do momentu dostarczenia aktu do banku? Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:49 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
piotrek

PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem klucze do mieszkania w listopadzie 2011 r a akt byl w marcu 2013
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Nie Mar 30, 2014 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio to przeciągało się ponieważ były nieuregulowane sprawy własności gruntów.. pytanie czy w przypadku aktualnie budowanych bloków też takie coś ma miejsce lub może mieć? Jeśli wszystko pod tym względem byłoby ok, to raczej temat nie powinien tyle przeciągać się..
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko z blokami 1 i 3 było tak ze dopiero po wybudowaniu bloków nagle się odnaleźli właściciele działek tak wiec jak będzie z blokiem 5 to tez nie wiadomo.
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno się odnaleźli kolejni właściciele Razz podejrzewam, że oni po prostu czekali aż bloki staną, aby dochodzić odszkodowań na pewniaka.
Nie wiadomo jak z 5, ale może warto prześledzić historię gruntów albo o to dopytać. Nie wiem tylko, czy do takiej historii można uzyskać dostęp.

Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że nie wiadomo.. Z blokami budowanymi jako pierwsze też są sprawy w sądzie. Nie wiem jak to wygląda z tymi, które były w drugim etapie osiedla. Nie raz po 25 latach nagle pojawia się były właściciel, który chce coś na tym ugrać. Jak coś na działce konkretnego powstanie, może łatwiej jest udowodnić, że ziemia została wykorzystana w innym celu niż dotyczyło wywłaszczenie.. Tak więc czekają.. Wcześniej, jak tutaj były same pola to działki nie były tyle warte co w tym momencie.. Tak więc jeśli jest tam jakiś były właściciel, a prawdopodobnie jest to można się śmiało spodziewać podobnej akcji..

Inaczej to może wygląda u dewelopera, który kupuje sam grunty.

Inna sprawa to też taka, że były właściciel nie raz nie dowiedziałby się sam o takiej czy innej inwestycji.. ale nagle pojawia się prawnik, który oferuje swoją pomoc za skromne 10% czy ileś tam od wygranej.. i sam kontaktuje się z osobą, która została wywłaszczona..
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, jak Łukasz napisał, aczkolwiek w przypadku bloku nr 3 kwestia opóźnienia aktów wynikała raczej z braku porozumienia na linii ZODIAK - UM, aniżeli z roszczeń byłych właścicieli gruntów.
Dewelopera bym sobie odpuścił - 2. pietro w powietrzu od dewelopera? Nie, dziekuje. Zresztą jest wysoce prawdopodobne, że w najbliższym czasie będzie ogłoszona upadłość jednego z rzeszowskich deweloperów, więc przestrzegam, bo w przypadku gdzie banki mają hipotekę na kilkadziesiat milionów, to małym inwestorom znów zostanie tylko płacz.
Agaaaa83 - tutaj podstawową kwestią jest ustalenie w spółdzielni, na czyic gruntach buduje - swoich, czy SP i będzie ustanowione użytkowanie wieczyste. W obu sytuacjach jest ok. Problemy zaczynają się, gdy spółdzielnia buduje na gruntach SP, czy gminy, a pózniej chce robić jakieś dziwne zamiany gruntów z gminą. Wywłaszczeniami zbytnio bym sie nie martwił, ponieważ jeśli działka jest zabudowana to najprawdopodobniej własciciel bedzie musiał wypłacić dawnemu właścicielowi odszkodowanie. Ci co mają uzytkowanie wieczyste, to właścicielami nie sa i odszkodowanie będzie płaciła np gmina. Z kolei osoby będące właścicielami zapłacą, ale w przeliczeniu na ilość lokali, to na prawdę nie są to duże pieniądze.
Powrót do góry
agaaaa83

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to na tą chwilę nie jest jeszcze uregulowana kwestia prawna pod blokami nr 5 i 6. Mają to uzgodnić z UM, bo spóldzielnia nie może mieć na jednej działce własności a na drugiej użytkowania wieczystego tylko musi być albo jedno albo drugie więc czekam aż SP dogada się z UM... odnośnie działki, na której (już) stoi mój blok czyli 5. Kwestia dogadania między SP a UM ma być uregulowana w tym miesiącu i mam nadzieję, że tak się stanie bo mi nie uśmiecha się przez rok czasu płacenia wyższej raty za brak dostarczenia aktu notarialnego :/ Dzięki wszystkim za te informacje Wink
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2014 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby udało się to załatwić w miesiąc bo z blokami 1 i 3 ten termin przesuwał się ciągle przez 1,5 roku
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2014 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agaaaa83 napisał:
Kwestia dogadania między SP a UM ma być uregulowana w tym miesiącu

Myślę, że nie mijają się znacząco z rzeczywistością... Informacja będzie cały czas aktualna, każdego miesiąca:)

A tak na serio, życzę aby właśnie to był aktualny i tylko ten miesiąc, jednak u nas takie teksty słyszałem wiele razy.
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 12:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, przez ponad rok już za miesiąc miały być AN wystawione Sad
GCT

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2014 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To normalne w tej spółdzielni , zawsze tak mówią. Musisz się uzbroić w cierpliwość i akty notarialne na pewno dostaniecie .
Powrót do góry
bara84

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 2:37 pm    Temat postu: blok nr 5 Odpowiedz z cytatem

witam, niedawno udałam się na miejsce budowy bloku nr 5 gdzie zakupiłam mieszkanie gdzyż chciałam zapytać o jedną kwestię ale przy okazji dowiedziałam się ze grunty na których stoi blok nr 5 nie należą w całości do spółdzielni lecz cześć do miasta... koniec końców sam pan kierownik ds. nieruchomości zodiaka powiedział mi ze w tym roku nie ma szans abyśmy tam zamieszkali, także termin oddania mieszkan na czerwiec jest tylko na papierze:/ a kredy trzeba spłacać...
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze az tak zle nie bedzie , z blokami 1 i 3 tez sprawa dzialek nie byla uregulowana do konca i na akty notarialne czekalismy ponad ponad rok ale mimo to mieszkalismy juz w tych blokach. Spoldzielnia jest ugodowa wiec napewno bedzie mozna remontowac mieszkania wczesniej jeszcze przed oddaniem oficjalnym.
Powrót do góry
paolaT7

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2014 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blok na [papierze nr 5 a na bloku 10 my już musieliśmy aneks do umowy kredytowej robic przewidywany termin aktu notarialnego to sierpień 2015 taki mamy termin na aneksie od spółdzielni dla banku ;(
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2014 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu trzeba było Pani powiedzieć, żeby dała tam termin do końca roku.. jak będzie wcześniej to nic się nie stanie, ale jak przeciągnie się to będzie znowu trzeba robić aneks.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:49 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GCT

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2014 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie tak jak Lukasz napisal . Najlepiej w aneksie ustalic termin do konca 2015 albo nawet jak sie da to 2016 bo jak bedzie poslizg to znowu nie bedziesz placil za kolejny aneks.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: